Hobby Rekreacja, hobby, sport

Aktywne wakacje – spływ kajakowy Dunajcem

Spływ kajakowy Dunajcem to wspaniała metoda zagospodarowania wolnego czasu, którą docenią entuzjaści czynnego wypoczynku. Spływ na Dunajcu na odcinku Sromowce Niżne-Szczawnica zapewnia niezapomniane emocje i sporą dawkę adrenaliny. Propozycja jest kierowana dla rozmaitych grup turystów – zarówno rodzin, osób indywidualnych, jak i firm, które chcą przygotować integrację dla zatrudnionych zespołów. Organizujesz wyjazd w góry i na trasie wyprawy leży Zakopane? Spływ na Dunajcu to atrakcja, której nie wolno Ci przegapić.

Dlaczego warto zdecydować się się na spływ kajakowy po Dunajcu?

Dunajec jest rzeką, która gwarantuje doskonałe warunki do uprawiania kajakarstwa, a rozwinięta baza turystyczna znajdująca się w pobliżu sprawia, iż spływ Dunajcem staje się bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. W rzece żyją również przeróżne gatunki ryb, które można zobaczyć w czasie spływu, a malownicze widoki zapierają dech w piersiach. Spływ prowadzi przez Pieniński Park Narodowy, co umożliwia obserwowanie dzikiej przyrody w z bliska. Żeby wziąć udział w spływie, niezbędne jest stosowne przeszkolenie oraz sygnowanie regulaminu wypożyczalni. Pontonami sterują wyszkoleni instruktorzy, którzy doglądają bezpieczeństwa uczestników.

Spływ kajakowy na Dunajcu – aktywny odpoczynek w sercu Pienin

Organizator spływów kajakowych po Dunajcu oferuje klientom do wyboru 3 pakiety – Active, Comfort oraz Basic. Turyści mają zapewnione pełne wyposażenie – gumowe kajaki Gumotex Palava albo polietylenowe kajaki turystyczne Aquarius Tram, kaski, kamizelki, wiosła oraz hermetyczne opakowania. Ze sobą należy mieć sportowe obuwie, ręcznik, jak również spodenki i koszulkę do przebrania. Dodatkowo w pakiecie Comfort zapewniony jest transport busem ze Szczawnicy.