IT Reklama

W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników . Lecz co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja stron internetowych?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie wykonanej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jakie elementy podlegają optymalizacji ?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, gdy na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę nie zapominaj o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.