Reklama

Oferta ekologicznych gadżetów wciąż się poszerza

W ostatnich latach temat ekologii stał się jednym z kluczowych problemów, omawianych na forum światowym. Konieczność zmiany naszych przyzwyczajeń związanych z odpowiedzialnym zużyciem zasobów Ziemi, krok po kroku przebija się do każdego aspektu życia, również do świata promocji. Teraz zarówno małe firmy, jak i ogromne koncerny, aspirują do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one pokazać odbiorcom na wieloraki sposób, również poprzez użycie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Charakterystyka ekologicznych gadżetów promocyjnych

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wytworzone z materiałów przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to również gadżety z tekstyliów bez domieszek tworzyw sztucznych, które są użyteczne i których posiadacz nieprędko wyrzuci. Sprawia to, że ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Za ekologiczne gadżety promocyjne traktuje się też te artykuły, które wytworzono z polipropylenu (PP). Mimo, iż to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, z kolei kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozpadu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz kosmetyczki

Można sądzić, iż w asortymencie producentów nieczęsto spotyka się rozległy katalog eko gadżetów reklamowych. To nieprawda! Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny, w różnorodnych fasonach (dziecięcych, męskich i damskich), jak również w szeregu kolorów. Nadruki reklamowe nanoszone są na płócienne lub bawełniane torby, dostępne w formie klasycznych toreb z uszami, ale również np. plecaków-worków. Inne rozpowszechnione gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które mogą być wyprodukowane z bambusa albo ze zrolowanego papieru, saszetki, papierowe kubki na napoje, a także eko puszki z biodegradowalnych polimerów.