Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Bezkonkurencyjna oferta wypraw w góry znajduje się tutaj

Bardzo dużo osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zazwyczaj zaczynają od szlaków wyznaczonych w polskich Tatrach, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich pragnieniem są wyprawy w coraz wyższe partie gór. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty położone w oddalonych od Polski rejonach stają się obecnie osiągalne.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Dzisiaj przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe wzniesienia Azji, Afryki oraz Meksyku. Z pewnością dużym ułatwieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna asysta agencji dużo upraszcza, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Potrzebna jest kondycja, która pozwoli nam znieść długą wyprawę z bardzo ciężkim, ważącym nawet piętnaście kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków górskich odzieżą i specjalistycznym wyposażeniem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnego doświadczenia w zbliżonych do tego typu ekspedycjach, ponieważ im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy przemieszczania się w grupie, której członkowie nawzajem się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba bezwzględnie spełnić. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc umiejętność pracy w zespole. Podczas wyprawy w góry konieczne jest bezwzględne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez lidera grupy.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]