Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Na tej stronie odnajdziesz bezkonkurencyjną ofertę wypraw

Szczyty górskie od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie tras. Nie dziwi zatem to, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności tras powoduje, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie świadczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]