Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej informacji na www.exploruj.pl

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych doznań z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie zanikające już lodowce, niepowtarzalne widoki, jak również sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytego przygotowania – z uwagi na ogromną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto także wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego nogi i ramiona. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]