Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi - tutaj znajdziesz więcej informacji o rewelacyjnej ofercie

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów zbędne są najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono wszak szlaki, z jakimi upora się dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli kijki gwarantujące stabilność na stromych szlakach oraz buty z przyczepną podeszwą. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna okaże się też obecność doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W których górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy prowadzone w naprawdę trudnym terenie, co powoduje, iż potrzebne stają się sprzęty umożliwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które zapewnią stabilizację również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich szczytach uświadczyć je możemy również podczas skwarów. Na stromych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi tych narzędzi niezbędne będą właściwe kwalifikacje – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, który pokaże im, jak bezpiecznie przebyć trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, a te zwykle są nieosiągalne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w najwyższych pasmach – polscy turyści często wybierają słowackie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Annapurny i K2.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]