Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Więcej na temat Dolomity trekking na www.exploruj.pl.

Miłośnicy czynnego wypoczynku z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju zlokalizowanych w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one oszałamiające, niemniej jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu z czasem pragną przeżyć jeszcze raz ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w Polsce, gdy można zachwycać się imponującym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie dodane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się znaczną liczbą turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia pod wpływem padającego na nie blasku słońca zmieniają swoją barwę. Jest to także jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż dekadę temu trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, liczne urwiska i niezwykle spadziste stoki, wytyczono w nich też sporo łatwiejszych tras, z którymi dadzą sobie radę osoby mające jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących pasjonatów trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, czyli po trasach turystycznych wyposażonych w stalowe liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego rodzaju jest tak opracowany, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji oraz procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej doświadczeni i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą zachwyceni przeprawą po szlaku na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu turystów bardzo forsowna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział niewątpliwie zapamięta ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na Tofany oraz grupę Dolomiti di Sesto.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]