Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi na najpiękniejszych trasach – gdzie wyjechać?

Korzystna oferta trekkingów

Górskie wycieczki przybierają wiele form. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – stopnie trudności

Stopień trudności technicznej jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla osób ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także niebojących się uciążliwych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi – Karpaty i Himalaje

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma Europy, dużym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, wschodnia część Karpat, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]