Podróżowanie Rekreacja, hobby, sport

Trasy wokół znanych ośmiotysięczników – o wyprawach w Himalaje

Himalaje wyprawa. Dowiedz się więcej na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry wręcz legendarne. Oddziałuje na to niemało elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stały się areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Problemy sprawia też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Karakorum albo Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]