Ciekawostki i porady Podróżowanie Strony internetowe

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Poznaj ładne miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często ciężko odnaleźć się w ogromie wiadomości o najciekawszych atrakcjach oraz bieżących imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o ekspozycjach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapę, na której ekspresowo odnajdą kempingi, motele i hotele, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Natomiast dla osób, które z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające m.in. piękno parków narodowych i krajobrazowych, atrakcje narciarskie oraz zamek na Wawelu.

Rejestr konsulatów i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i pozostałe ciekawe miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Wyjątkowo wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne wyrażenia i zwroty, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego