Hobby Podróżowanie

Nie spędzaj urlopu bezczynnie – skorzystaj z ofert aktywnych wypraw

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę aktywnych wakacji dla singli w rozsądnej cenie.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na błogiej bezczynności i ci, którzy każdy dzień wolny muszą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś spektakularnego, czego dotychczas jeszcze nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Szansa na nawiązanie długoterminowych przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wycieczki to starannie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne zakątki Polski oraz świata z całkowicie innej perspektywy. Plan takich wyjazdów jest wypełniony porywającymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie zazna z pozycji wygodnego fotela na ganku wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to także doskonała szansa, żeby nabyć kolejne umiejętności, bo w szeregu przypadków wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do poznania zasad przeżycia na określonym obszarze. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują strategie survivalu, jak również tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli np. w razie zejścia lawiny. Wypada również napomknąć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na wycieczkach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe kraje

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas należytej wytrzymałości fizycznej, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony i Turbacz. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami malowniczych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne kraje, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu poradzą sobie także w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]