Hobby Nauka Podróżowanie

Kochasz góry? Zapisz się na kurs zimowej turystyki wysokogórskiej

Kurs górski - tutaj przeczytasz o korzystnej ofercie.

Góry bywają niebezpieczne, a jednocześnie są urzekające. Właściwie co parę tygodni, a głównie w okresie, kiedy urlopowicze tłumnie napływają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd pasjonatom gór pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia na łonie natury w niewielkich grupach

Najlepszym sposobem, by pozyskać nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu pod okiem specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w razie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie obejmuje również zasady odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które na ogół mają nie więcej niż 6 osób. W ten sposób przyswajanie nowej wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni sprawnie opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]