Podróżowanie

Dla kogo skitury? O terenowej jeździe na nartach

Szukasz więcej wiadomości o skiturach? Świetnie trafiłeś! Wejdź tutaj.

Gros turystów wyjeżdżających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej jedynie po to, aby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chciałyby przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny chociaż raz wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z popularniejszych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają zanurzyć się w ich czar w trakcie dość intensywnych, jednak dających mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich butów oraz nart.

Gdzie wyjechać na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla miłośników skitur są z pewnością bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie bez problemu dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam wspaniałe warunki do wypraw tego typu. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, otrzymają w tym zakresie poradę od organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]