Hobby Podróżowanie

Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Wyprawa w Alpy - sprawdź korzystną ofertę.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już na wskroś wszystkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach oraz w Karpatach, nierzadko zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego świata, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Dufourspitze – 4634 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Trzy Szczyty Lavaredo. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktowów

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie rodzimi organizatorzy wycieczek i trekkingów w górach? Jest kilka interesujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak utrzymują stosowną wydolność fizyczną i nabyli już stosowne umiejętności narciarskie, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje. Tym, którzy myślą głównie o zdobyciu wiedzy, polecamy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest nauka podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem takich wycieczek jest to, że odbywają się w ograniczonych, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co sprawia, iż każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym doświadczeniem, przynoszącym dumę z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym apetyt na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]