Ochrona zdrowia Tematyka żywnościowa Zakupy

Zdrowe odżywianie – sok z kiszonej kapusty i buraków

Sok z kiszonej kapusty znajdziesz na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Produkty fermentowane po okresie zapomnienia znowu wracają do menu Polaków. Do kapusty i buraków dołączają również inne, przedtem mniej znane owoce oraz warzywa. Pisząc o leczniczych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka albo rozmaitego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezastąpione dla jego właściwego działania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie sporo substancji oddziałujących dobroczynnie na nasze samopoczucie. Głównym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kiszonek to również wspaniałe źródło witamin. Godna uwagi jest głównie duża zawartość witaminy C – już pół szklanki tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu powinno się spożywać sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pożytecznie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Wzmagają one też apetyt i stanowią ochronę w trakcie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]