Ochrona zdrowia Urządzanie mieszkania

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz neutralizują niemiłe zapachy.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w wyniku wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub emitowania ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, jak ekrany, kopiarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Zdrowe jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z roku na rok jest mniejsza. Dlatego by na powrót poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, dym z papierosów czy szkodliwe bakterie i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, że ujemna jonizacja powietrza niweluje poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, przychodniach medycznych, placówkach oświaty czy biurach, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.