Ochrona zdrowia

Leczenie dożylne witaminą C – wlewy witaminowe

Wlewy dożylne z witaminy C stają się obecnie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą procedurą bierze się głównie stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić go inaczej – w codziennych posiłkach albo poprzez specjalnie dobrane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – zastosowania

Dużo ludzi jest przekonana, iż dożylne witamina C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po zdiagnozowaniu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Sporo jest także opinii mówiących, że ta procedura daje bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odmładzać i dogłębnie odżywiać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej odnowy, jak również usuwać zmiany skórne i przyspieszać gojenie.

Dożylna witamina C – o czym trzeba pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe metody leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Stąd nie wolno przystępować do nich bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, że wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C należy wykonywać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, gwarantujących uczestnictwo lekarza podczas procedury.