Ochrona zdrowia

Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących leczenia starczowzroczności Kraków? Wejdź na voigtklinikaoka.pl

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, korzystanie z telefonu komórkowego i komputera, czytanie gazet oraz wykonywanie wielu innych aktywności. Starczowzroczność jest konsekwencją zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej całkowitej utraty. Metodą na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek powoduje to pewne trudności. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, natomiast modele progresywne są w większości wypadków drogie. Idealnym wyjściem może być wobec tego wyeliminowanie presbiopii dzięki zabiegowi.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez przeszkód łatwe czynności

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności pozwala uniknąć wielu komplikacji przy realizowaniu powszednich, najprostszych aktywności. Jednostki mający to schorzenie (warto podkreślić, że niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności manifestują się niedługo po czterdziestym roku życia) mają trudności z pisaniem lub korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (w istocie uniemożliwia przeczytanie ceny produktu) czy podróżami komunikacją miejską (trudności ze sprawdzeniem planów jazdy). Prócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez zdolność lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niewygodne. Nie należy również zapominać, iż wada ta się nieprzerwanie zwiększa, a każde kolejne dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie metody są możliwe?

Oprócz korekcji przy pomocy szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są również drogą ku temu, by podczas jednego zabiegu zupełnie uwolnić się od wady w obu oczach.

Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]