Ochrona zdrowia Zakupy

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Katar u niemowląt to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest tak ważne?

Zalegający katar prowadzi do powikłań, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar jest niebezpieczny dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można odciągać katar aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może budzić zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne aspiratory, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru powinniśmy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).