Ochrona zdrowia

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Zobacz, gdzie kupić aparat do magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia zmniejsza również obrzęki, poprawia krążenie, pomaga w stanach zapalnych i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Działanie aparatu do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy też modele mobilne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]