Ochrona zdrowia Zakupy

Dlaczego warto korzystać z jednorazowej maseczki ochronnej?

Jeśli potrzebujesz maski jednorazowej, koniecznie wejdź na vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. na wszystkie państwa Europy padł strach spowodowany błyskawicznie rozpowszechniającym się nieznanym dotychczas koronawirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W przeciągu miesiąca zwiększyło się zatem zapotrzebowanie na różne środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego jest nam niezbędna maska jednorazowa?

Poza płynem dezynfekcyjnym, jednorazowe maseczki są obecnie najbardziej rozchwytywanym środkiem ochrony osobistej, pomocnym nie tylko pracownikom szpitali, ale też zwyczajnemu Polakowi. Są nie do zastąpienia w czasie podróży do pracy oraz zakupów, a więc wszędzie tam, gdzie przebywa się w większym gronie ludzi nam obcych. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zasłania nos i usta, tym samym zmniejsza niebezpieczeństwo przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Funkcjonuje popularna opinia, że powinny ubierać ją w głównej mierze ludzie chorzy, jednakże dla osób zdrowych też są one posiłkową zaporą broniącą przed możliwą stycznością z bakteriami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie okazująca jeszcze objawów chorobowych.

Jak wyposażyć się w jednorazową maseczkę?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samemu, lecz warto kupić taką, wyprodukowaną z materiałów filtrujących stosowanych w medycynie. Jednorazowe maski ochronne produkowane fabrycznie charakteryzują się także wyższą wytrzymałością i jakością. Ważnym elementem takich masek są warstwy stanowiące filtr celulozowy. Mają one także gramaturę co najmniej 220g. Nawet jeżeli na niezbędne wyjścia po zakupy postanowimy ubrać maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która jest wygodna i nie wywołuje podrażnienia skóry. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do zaleceń producenta, aby prawidłowo ją zutylizować.

Adres firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]