Ochrona zdrowia

Ćwiczenia i zabawa w jednym – basen dla niemowląt

Choć nawet kilkanaście lat temu zajęcia na basenie dla noworodków nie były lubiane wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich postanawia zabrać ich pociechy na basen. Dla niemowląt pływanie jest wszak doskonałym treningiem, pozwalającym na lepszy rozwój całego zdrowia. Dobrze też dodać, iż – wbrew opiniom wielu matek – na pływalnię możemy wybrać się z bobasem naprawdę szybko, bo już od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą w pełni niezagrożone tylko wtedy, gdy wybierzemy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod okiem doświadczonego instruktora. Jak więc je odszukać? O jakich rzeczach musimy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu dobrze wybrać basen dla niemowlaków?

Kluczowym plusem pływania niemowląt jest z pewnością fakt, iż wszechstronnie wspiera zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni prędzej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśniowy, a delikatne nadal kości dzieci nie będą narażona na przeciążenia, przez co ogranicza się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też doskonałe rozwiązanie przyspieszające rozwój zborności ruchów, dzięki czemu dzieci prędzej zaczną chodzić. Warto też zaznaczyć, że zajęcia na basenie prowadzone są z innym dziećmi – są zatem doskonałą sposobnością do zawiązania społecznych relacji z rówieśnikami.

Ochrona na basenie dla niemowlaków

Mnóstwo matek błędnie uważa, że zajęcia na basenie dla niemowlaków mogą stwarzać pewne zagrożenie, wystarczy jednak rozważnie podejść do znalezienia firmy, która przygotowuje te zajęcia. Szczególnie ważne będzie niewątpliwie to, by były one prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o bezpieczeństwo niemowląt znajdujących się w wodzie, ale również opracują właściwe zabawy, dzięki którym te dobrze spędzą czas na pływalni i będą miały z tego rozwojowe oraz emocjonalne korzyści.