Ochrona zdrowia

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w aparat do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bo odpowiednio aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie wieku, opiera się na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu rozmaitego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeśli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]