Ochrona zdrowia

Bezpieczne wybielanie zębów

Zdrowe i białe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Czyszczenie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (nakładki, lakiery, żele), nie zapewniają długotrwałych rezultatów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów – wykorzystaj moc światła

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego szablonu określa się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są więc niesamowite i utrzymują się do 2 lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.