Ochrona zdrowia Urządzanie mieszkania

Atuty oczyszczaczy powietrza

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, pyłki kwiatów, spaliny samochodów, dym tytoniowy czy wirusy i bakterie. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub domu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co eliminuje dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne i proste w obsłudze.