Ochrona zdrowia Zakupy

Aspirator do odkurzacza – poznaj działanie i główne cechy

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie wydzielinę

Metod na usunięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to oczywiście gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie noska za jej pomocą bywa dla malucha mało komfortowe. To tłumaczy popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest łatwy w obsłudze i niezwykle wydajny, co jest wynikiem jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też najpierw ją rozrzedza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie malucha. Można go nabyć w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).