Ochrona zdrowia Zakupy

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Więcej szczegółów o aparacie do masażu limfatycznego.

Presoterapia to technika masażu, której rolą jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy okrężne oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, jak również miejsca masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – na cellulit i nie tylko

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia wykorzystują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory rękaw uciska kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje sporo wskazań do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu oraz wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne urządzenia do presoterapii w domu

Szerokie możliwości użycia urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby chętnie stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, więc bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być zawsze omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zaburzenia rytmu serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]