Nauka Tematyka żywnościowa

Food pairing dla początkujących. Możesz się tego nauczyć

Więcej szczegółów o food pairing

Co prawda przywykliśmy do pewnych połączeń aromatów, nie oznacza to, że zestawianie ze sobą produktów, które pozornie absolutnie do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co najistotniejsze, smacznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Duży wpływ na nasz zmysł smaku miało bezspornie możliwość kupna niedostępnych przedtem w Polsce produktów spożywczych oraz otworzenie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych owocami rzadko już dziwi. Osoby, które posmakowały niespotykanych fuzjach smaków w wielu przypadkach podejmują własne eksperymenty i na własną rękę poszukują jeszcze bardziej dziwnych kombinacji. Aby te jednakże przyniosły pozytywne efekty, trzeba najpierw wyposażyć się w fachową wiedzę.

Food pairing – sztuka mieszania ze sobą smaków

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne poszukiwania rzeczywiście były źródłem uniesień oraz umożliwiały odkrycie nowych smakowych wrażeń, powinno się działać zgodnie z zasadami przyjętymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są jedynie wskazówkami, o których nie należy zapominać, aby aromaty wiążą się w zgodną, aczkolwiek nieprzeciętną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się sztukę zestawiania ze sobą smaków, które w ogólnym przekonaniu uchodzą za całkowicie do siebie niepasujące. Wszystkie wytyczne food pairingu są jednak dokładnie przeanalizowane, a u ich podstaw leży szczegółowa wiedza z dziedziny biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości poszczególnych składników w używanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o posiłkach, lecz także o napojach (w tym alkoholowych).

Food pairing szkolenie wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do praktykowania food pairingu konieczne są wyczucie i bujna wyobraźnia, niemniej jednak to nie one okazują się najistotniejsze. Znacznie bardziej jest istotna teoretyczna wiedza z zakresu ilości różnych substancji w ingredientach potraw, jak również tego, jak reagują one z innymi składnikami. W związku z tym rozsądną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez doświadczonego szefa kuchni – zwłaszcza, że podzielenie się niezbędną wiedzą trwa na ogół kilka godzin.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]