malarstwo cyfrowe, kurs digital painting
Nauka

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu stara się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można stosować?

Jest dużo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż służył głównie jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym softwarem ilustratorów oraz game devów. W wyniku powodzenia Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Clip Paint Studio czy ArtRage, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające malunki wykonane farbami akwarelowymi, farbami olejnymi lub temperą. Digital painting zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Digital painting – nauka pod okiem instruktora

Praktycznie lekcje malarstwa cyfrowego toczy się tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samodzielnie, jednak by rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać niezbędne triki stosowania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, wypada wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]