Kosmetyki

Czym jest lipofilling? O zabiegu przeszczep tkanki tłuszczowej

Więcej w temacie lipofillingu w Kielcach na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/.

Medycyna estetyczna przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Osoby, które podejmują decyzję o poddaniu się zabiegom estetycznym, mają sposobność wyboru spośród kilku procedur likwidacji zmarszczek i modelowania części ciała. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważany jest za zabieg mało inwazyjny. Jest on przeprowadzany nie tylko w celach czysto estetycznych, ale pozwala on dodatkowo na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek np. u osób po masektomii.

Przeszczep tkanki tłuszczowej – kluczowe cechy

Zaletą lipotransferu, nazywanego również lipofillingiem, jest to, że w toku zabiegu używa się tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta i przeszczepia się ją w inny obszar ciała, któremu chcemy dodać objętość. To daleko redukuje (jednak, rzecz jasna, całkiem nie eliminuje) ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej można wykonać wiele zabiegów estetycznych, począwszy od niewielkich zabiegów regeneracji skóry w okolicach twarzy i szyi, po większe zabiegi, jak ujędrnienie i kształtowanie pośladków lub piersi. O uniwersalności lipofillingu świadczy też to, że stosuje się go w celu rekonstrukcji ubytków tkanek oraz eliminowania blizn, jak również w ginekologii estetycznej, między innymi do kształtowania okolic intymnych. Kolejną ważną zaletą lipotransferu jest naturalnie trwałość zdobytych za jego sprawą efektów.

Jakie są przeciwwskazania do lipotransferu?

Nie każdy pacjent, który przyjdzie do kliniki medycyny estetycznej z intencją poddania się lipofillingowi, zostanie dopuszczony do tego zabiegu. Specjalista na podstawie bieżących wyników badań rozpatruje drobiazgowo kondycję zdrowotną każdego pacjenta. Przeszczepu tkanki tłuszczowej nie wykonuje się m.in. u ciężarnych kobiet, u osób, u których wykryto nowotwór i u cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie, choroby układu krążenia czy schorzenia wątroby. Jak wygląda sam zabieg lipotransferu? Na pierwszym etapie przy znieczuleniu miejscowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z okolic pośladków, brzucha albo bioder. Z uzyskanego materiału wyodrębnia się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a następnie przenosi się ją w te rejony ciała, którym chcemy dać większą objętość. Na ogół są to okolice dekoltu oraz powieki.

Adres firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]