IT Strony internetowe

Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

Najistotniejszym powodem, przez który na witrynę online może zostać nałożony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest możliwość uniknięcia tych negatywnych obostrzeń?

Strzeż się nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie ogromnej liczby odnośników kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Przekraczają one normy rzetelnego pozycjonowania wypracowane przez grupę Google, ponieważ manipulują miejscem strony w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów sponsorowanych przesyconych sztucznymi odnośnikami. Występuje też proces kupowania linków, co jest nielegalne. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nieuczciwe metody zostaną odkryte, a to wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 40 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że jeśli na adres www zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie gwarantuje pełnego sukcesu. Jeśli chcemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej firmy pozycjonującej. Fachowcy automatycznie ustalą rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym podmiotom.