Finanse

Złoto w sztabkach i monetach – co to jest złoto lokacyjne?

Dowiedz się, gdzie kupić złoto inwestycyjne.

Polacy coraz częściej myślą o przyszłości i o przyszykowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie dążą do tego, aby choć raz na rok odkładać niewykorzystane środki finansowe na koncie bądź na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże to rozwiązanie jest mało korzystne – słabe oprocentowanie lokat i stała inflacja sprawiają, iż oszczędności nie zapewniają profitu, a właściwie to z miesiąca na miesiąc tracą swoją siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc to, że rośnie popyt na nowe formy inwestycji, w tym także kupno złota lokacyjnego.

Złoto lokacyjne – papiery wartościowe i sztabki

Inwestowanie w kruszce opiera się na zakupie ich wtedy, kiedy ich wartość na rynku jest niska i zbyciu ich, kiedy ta wartość wzrośnie. Ale należy mieć na uwadze, iż nie każdy wyrób ze złota jest uważane za złoto lokacyjne, stąd np. nabywanie łańcuszków ciężko nazwać lokatą w złoto. To, co może być złotem lokacyjnym jest przejrzyście określone przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Według aktualnej ustawy jest to przede wszystkim złoto o próbie 0.995 lub wyższej w sztabkach lub płytkach. Tymczasem złote monety bulionowe muszą spełnić inne wymogi, żeby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite nie wcześniej niż w 1800 r. i co istotne – muszą być legalnym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monety lokacyjne nie są numizmatami, zatem nie uznaje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Prawo podaje jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, czyli złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co kupisz u krajowych sprzedawców?

W sklepach polskich dystrybutorów złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można cenione na całym globie monety bulionowe z m.in. USA oraz Austrii, jak i sztabki złota. Zamówienia można składać również online i nie jest to propozycja tylko dla dużych inwestorów. Ci z mniejszymi środkami finansowymi znajdą w internecie zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 bądź 5 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/2, 1/4 lub 1/10 uncji. Zamówić można także złoto w tak zwanych „combibarach”, które umożliwiają odseparowanie z nich, a później zbycie indywidualnych sztabek złota.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]