Finanse

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Szukasz więcej wiadomości dotyczących tego, co to takiego mass collect? Zajrzyj na https://bit.ly/3499Qrk.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od klientów. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom własnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezwykle prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi własnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, czyli na przykład w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem potencjalnych błędów nieraz wynikających w trakcie tego procesu.

Dlaczego opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowane w większości banków (posiadają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie obsługuje około setki faktur. Zastosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie bieżące kontrolowanie wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]