Finanse

Chwilówka czy bank – gdzie wziąć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług oferowanych przez banki. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób już niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on również być formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zwykle jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy PLN, ale klienci o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – są w stanie pożyczyć aż pół miliona złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od 8 do nawet 16 procent. Co poza tym warto na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie rozpatrywany, przez co pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niedużym wymaganiom, mogą uzyskać go nawet osoby z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, że nietrudno wówczas o pomyłki, a ich efektem są najczęściej duże finansowe kłopoty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przemyśleć, porównując zarówno oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem na pewno będą zatem porady doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.