Branża prawna

Prawo pracy – jak prawnik reprezentuje pracowników?

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w sferze prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca koncentruje się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w zakresie bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii radcy prawnego

Reprezentując Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania, jak i zakończenia. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ochronić ich przed sporami sądowymi z zatrudnionymi. Zdajemy sobie sprawę, iż wraz z rozkwitem prowadzonej działalności gospodarczej, postępowanie zgodnie z prawem pracy jest coraz większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – prawnik jako pełnomocnik Pracownika

Niezwykle często zdarza się nam stawać roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie znacznie częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezzasadnym zwolnieniem czy chociażby godzin nadliczbowych. Niewątpliwie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, ponieważ tego typu sprawy charakteryzują się ogromnymi trudnościami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sędziego do racji Klienta jest dużym wyzwaniem.