Branża prawna

Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak błędy medyczne i pobicie, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub chociażby za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje. Przykłady tego typu spraw można bez problemu wymieniać, ale ważne jest to, że zawsze w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy przygotowani do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

Na co dzień podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w przypadkach różnego rodzaju. Posiadamy doświadczenie w odszkodowaniach powstałych w wyniku wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, takich jak upadek na uszkodzonej powierzchni. Nierzadko podejmujemy również sprawy wynikłe ze strat powstałych podczas pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. rozbieżnościami w wykupionej ofercie a faktycznymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezzasadnie nie wpuszczono nas do samolotu. O naszą pomoc zwracają się też osoby poszkodowane na skutek błędów medycznych, takich jak przepisanie niewłaściwych leków, leczenie przez stomatologa niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej czy powikłania przy operacji lub porodzie.

Działania kancelarii radcy prawnego w postępowaniu o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia spraw odszkodowawczych mierzymy się z bolesnymi doświadczeniami naszych Klientów, jak wypadek komunikacyjny, w którym zginęła bliska im osoba, niepełnosprawność spowodowana przez niekompetentnego lekarza czy pobicie. Zawsze wiąże się to także z wieloletnią traumą, z jaką zgłaszają się do nas osoby poszkodowane. Naszym obowiązkiem w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie kalkulacja jakiego odszkodowania może dociekać poszkodowany. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie zawsze pozwala nam na podanie Klientom informacji, która ułatwia im decyzję co do dalszego rozwoju sprawy.