Branża prawna

Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o podział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam również obce problemy prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od rozmowy z Klientem i od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, kompleksowy i zrozumiały przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wraz ze spadkobiercami właściwej dla specyfiki sprawy procedury działania i opracowanie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Oferujemy wsparcie również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły bliskich sobie osoby, wymaga delikatnego podejścia i całkowitego zrozumienia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których prawne uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.