Branża budowlana

Zalety okien drewnianych

Więcej o oknach drewnianych na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane przez lata były najczęściej wybieranym typem okien. Potem zostały wyparte przez modele wyprodukowane z plastiku, jednak po latach na powrót doceniamy ich atuty. Odpowiednio zamontowane i zadbane okna drewniane są w stanie bowiem wytrzymać dłużej niż okna z PCV, przy czym ich zakup pochłonie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie będzie niezbędne – czasem po prostu nie możemy postawić na jeden z bardziej nowoczesnych typów. W jakich sytuacjach zatem należy ich użyć? Z czego są wykonywane?

Z jakich surowców wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane wytwarzane są tylko z niektórych gatunków drewna. Dziś najczęściej wykorzystuje się sosnę, jesion i dąb. Z uwagi na odporność na deszcz i promienie UV, producenci okien coraz częściej sięgają po drewno spoza Europy – meranti, mahoń oraz teak. Te drugie są nieco bardziej kosztowne, ale warto zaznaczyć, iż potrzebują rzadszych konserwacji oraz lepiej radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Dla wielu osób ich zaletą będzie również to, że nierzadko prezentują się korzystniej niż modele wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Kiedy postawić na okna drewniane?

Okna drewniane mogą być używane jako zamienniki wyrobów plastikowych – są od nich tańsze, a sprawdzą się tak samo dobrze. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są również stosowane do rewitalizacji wiekowych budynków. Wykorzystanie pozostałych surowców będzie bowiem prowadzić do trudności w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się również dotkliwymi grzywnami.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]