Branża budowlana

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Potrzebujesz ściągu szalunkowego? Powinieneś odwiedzić ten adres

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, nazwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować odpowiedni rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]