Branża budowlana

Wznoszenie budynków – zastosowanie dźwigarów

Znajdź dźwigary na http://bit.ly/2Spt1py

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z betonu oraz przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są też potrzebne przy formowaniu stropów – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia wzniesienie jakiegokolwiek wielopiętrowego budynku byłoby niewykonalne. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada zaraz po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich materiałów wykonuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. Stąd jego najważniejszym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania i rodzaj użytych do tego surowców. Powinny one być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, sosna, topola czy olcha. Bardzo istotne jest także poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym działaniem wody, spoiw i innych ciekłych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich zakup oraz magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi kosztami. Na szczęście firmy, które sporadycznie podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]