Branża budowlana

Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Jeśli szukasz sklejki Peri, odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to istotny moduł instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek na ogół używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki są także wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły używane były deski z bloków drewna. Te jednak były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny dziś stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane mają z reguły swoją sklejkę szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Kiedy jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]