Branża budowlana

Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Jeśli potrzebujesz sklejki Peri, powinieneś odwiedzić ten adres

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wykonane z innego surowca, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują też zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]