Branża budowlana

Projekty domów góralskich i ich budowanie

Projekty domów góralskich. Zobacz, kto je wykonuje domygoralskie.com

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Obecnie jednak zaobserwować możemy fakt, że zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się niewątpliwie wygląd – pasują zarówno do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne okazuje się również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych materiałów. Drewno potrafi też pochłaniać promieniowanie pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich mieszkańcy lepiej sypiają i chronią swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są rzecz jasna te przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, zaś styl ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić także, jeśli zamierzamy wybudować je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać architekta?

Nie zapominajmy, iż na komfort mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według jakiego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Istotne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie dobrze wykonane i trafi w nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach warto też dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób wszystko przebiegnie prędzej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]