Branża budowlana

Profesjonalna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Fundamenty to podstawa każdej nieruchomości. Już w trakcie projektowania budynku trzeba zatroszczyć się o to, aby dom był solidny. Wspaniale sprawdzi się w tym celu izolacja przeciwwilgociowa fundamentów. Przekonajmy się zatem przed jakimi czynnikami chroni tego typu izolacja.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – stop wyziębianiu konstrukcji

Warunki środowiskowe intensywnie oddziałują na strukturę nieruchomości. Niekorzystne następstwa wywołuje zwłaszcza działanie wilgoci, co może być przyczyną szybkiej utraty ciepła. Wilgotne fundamenty powodują, że spada poziom izolacji termicznej, a tym samym ogrzewanie staje się kosztowne. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów stanowi najczęściej wykorzystywaną formą hydroizolacji zabezpieczającą nieruchomość przed niszczącym oddziaływaniem wilgoci oraz pojawieniem się grzybów i pleśni. Wykorzystuje się ją tak w budynkach użytkowych, jak i przemysłowych. Konstrukcję chroni się przy pomocy różnych metod izolacji. Izolację przeciwwodną stosuje się na bardzo wilgotnych terenach, gdy mamy do czynienia z tzw. wodą naporową. Natomiast w większości przypadków wykorzystywana jest lekka izolacja, która pomoże zabezpieczyć podstawę budynku przed naturalną wilgocią.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów – roztwory bitumiczne i zaprawy cementowe

Podstawę budynku można izolować na zewnątrz oraz od wewnątrz. Służą do tego rozmaite materiały budowlane, na przykład tzw. lepiki, zaprawy cementowe, zaprawy hydroizolacyjne lub emulsje silikonowe. Nie zapominajmy o tym, że skuteczna izolacja przeciwwilgociowa fundamentów wymaga przygotowania oddzielnych projektów dla trudno dostępnych miejsc jak przykładowo: kąty, załomy i zespojenie ścian. Dlatego roboty należy zlecić fachowcom o renomowanej pozycji na rynku – tylko wówczas będziemy pewni, że nieruchomość jest profesjonalnie zabezpieczona przed oddziaływaniem wody.