Branża budowlana

Okna skrzynkowe do wiekowych obiektów

Po więcej szczegółów o okna skrzynkowe producent kliknij tutaj

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych gmachach, starych domkach oraz dworkach. Dziś są one wytwarzane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Budowa okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach często podzielone są na czworo elementów – dwa u góry, mniejsze skrzydła są zamykane osobno i dawniej służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zabytkowych – między innymi domach ceglanych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z właściwego materiału. Dotychczas najchętniej wybierano sosnę i modrzew, jednak ostatnimi czasy ich producenci stosują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są bowiem o wiele bardziej wytrzymałe na wpływ wody, wiatru oraz ekstremalnych mrozów.

Adres firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]