Branża budowlana

Kątowniki nierdzewne – do czego używać

Szukasz kątowników nierdzewnych? Zobacz tu

Kątowniki to jedne z najistotniejszych wyrobów metalurgicznych. Znajdują mnóstwo zastosowań – spotyka się je na budowach, w czasie remontów lub w warsztatach entuzjastów majsterkowania. Aby jednak spełniły nasze potrzeby, powinny być wytrzymałe i stosunkowo lekkie. Te cechy sprawiają, że konstrukcja zrobiona z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie wszystkie wibracje. Jak więc rozpoznać, czy dany kątownik będzie wystarczający? Gdzie możemy ich użyć?

Dlaczego warto stosować kątowniki nierdzewne?

Najlepszym surowcem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Dlaczego najlepiej stosować właśnie kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na solidność charakteryzującą ten metal – wytrzymają dłużej od części wykonanych z innych stali. Jest z tego względu, iż nie rdzewieją, zatem nawet po dziesięcioleciach mają identyczne właściwości. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się także niewielką rozszerzalnością termiczną, co podnosi bezpieczeństwo ich używania podczas upałów lub chłodów.

Gdzie stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę funkcjonalne. Stosuje się je w budownictwie, gdzie są najważniejszą częścią drzwi i balustrad. Profile i kątowniki nierdzewne są również wykorzystywane do wyrobu wsporników elewacji. Poza tym ze względu na fakt, że są wytrzymałe, wykorzystuje się je przy wznoszeniu scen lub masztów, a poza tym szkieletów hal namiotowych. Specjalne kątowniki możemy także wykorzystać do montażu regałów – stworzone do tego modele nierzadko mają interesujące dekoracje.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]