Branża budowlana

Jakie jest zastosowanie szalunków?

Dowiedz się więcej o szalunkach Kraków na https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to nic innego, jak forma tymczasowa, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które wykonana z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego rodzaju działanie nie jest zbyt popularne. Deskowanie – bo właśnie tak inaczej nazywa się szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje wymaganą formę. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można również skutecznie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie zastygnie.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu robi się na budowie w odpowiednich formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony właściwie dobranym betonem. W niektórych przypadkach niezbędne jest użycie zbrojenia. Układa się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki wyjmuje się dopiero wtedy, kiedy mieszanka porządnie zwiąże. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się chociażby w przypadku fundamentów, wykonanych z betonu kolumn ogrodzeń i sufitów żelbetowych. Cechują się więc bardzo szerokim zastosowaniem, a budowa bez ich użycia nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły konieczne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są również specjalne podpory oraz dźwigary. Często zdarza się, że małe firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym mocowań, dźwigarów, a także sklejki.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]