Piaskowiec elewacyjny to materiał często używany w przestrzeni miejskiej. Dominuje nie tylko jako element dekoracyjny w środku nieruchomości, ale także na zewnątrz. Co dokładnie przesądza o jego popularności? Sprawdźmy to.
Do czego stosowany jest piaskowiec elewacyjny?
Niesamowicie modnym komponentem wykorzystywanym podczas urządzania nieruchomości oraz posesji jest piaskowiec elewacyjny. Można go nabyć w wielu barwach – od łososiowego, przez szary aż po brązowy. Poszczególne odmiany piaskowca różnią się od siebie kolorami, fakturą i rodzajem – możemy dostać płytki o wyrównanej powierzchni, faliste, połyskujące, o łamanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego kamienia mienią się delikatnym blaskiem, dzięki zastosowaniu mieszanek innych skał. Dlatego piaskowiec świetnie spełnia rolę dekoracyjną – w lokalach mieszkalnych, na ścieżkach i jako element okładzinowy. Stanowi wytrzymały element na ścieżki ogrodowe, słupki ogrodzeniowe czy wykończenie posesji.
Piaskowiec elewacyjny sprawdzi się w każdych warunkach
Kluczową cechą piaskowca jest jego wielka odporność na niekorzystne czynniki środowiskowe. Płyty okładzinowe są w stanie wyglądać pięknie przez co najmniej 30-40 lat. To kamień całkowicie naturalny, który nie podda się działaniu wiatru, deszczu i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej posesji. W sprzedaży pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pochodzących z Polski, jak i zagranicznych.