Branża budowlana

Dbasz o środowisko naturalne? Postaw na ekologiczne domy drewniane

Znajdź ekologiczne domy drewniane na domygoralskie.com

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna uważane są za ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest wykorzystywana także papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia najlepsze samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach drewnianych panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono także świetnie natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla chorych na astmę, alergików i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]